nėštukė

Kursų metu įgytos žinios nenueina veltui.  Praktika parodė, jog būsimoms mamoms  gauta informacija labai padeda gimdymo metu, bei pogimdyminiu laikotarpiu. Poliklinikoje veikiančios motinystės mokyklos yra nemokamos, o už privačius kursus būsimoms mamoms tenka susimokėti. Tačiau tik pačios mamos turi teisę pasirinkti, kur ieškoti informacijos apie svarbų jų gyvenimo įvykį. Paprastai nėščiųjų kursuose Avent aptariama nėštumo eiga, neštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daugybė klausimų, daug baimių ir nerimo dėlto, kad neaišku ko tikėtis.

Kaip nėštukei valdyti savo jausmus ir emocijas?

Audringos emocijos ir staigiai besikeičiantys jausmai nėštumo metu- įprastas reiškinys. Tačiau, kiekviena nėščioji gali išmokti pajausti meilę besikeičiančiam savo kūnui ir pažinti bei suvaldyti visas neigiamas emocijas. Vienas stipriausių besilaukiančios moters troškimų- saugumo bei užtikrintumo jausmas. Tuo turėtų pasirūpinti ne kas kitas, o artimieji. Emocinė būsena glaudžiai siejasi su fizine būkle, tad kiekvienai nėščiajai būtina rūpintis savo kūnu bei sveikata. Svarbiausia- subalansuota mityba. Jeigu nėra nėštumo komplikacijų- reikalinga reguliari fizinė veikla. Aktyvus judėjimas pagerina kraujotaką, palaiko raumenų tonusą ir mažina kūno pokyčių metu atsiradusį diskomfortą. Intensyviai sportuojant ir reguliariai bei  tinkamai maitinantis, sumažėja ne tik  komplikacijos rizika, bet ir pagerėja nuotaika, lengviau  pasiekiamas emocinis stabilumas.

Žinia apie kūdikį džiugina ir baugina?

Užsimezgusi gyvybė- nepaprastai stiprus virsmas kiekvienai moteriai, ženklinantis svarbių pokyčių pradžią. Žinia apie kūdikį ir džiugina ir baugina. Tačiau tai- ne vien tik nėščiosios ir jos artimųjų reikalas. Itin reikšmingą vaidmenį atlieka  ir nėštumą prižiūrintis specialistas, kuris stebi besilaukiančios moters sveikatą bei kūdikio vystymosi  procesą ir atsako į visus nerimą keliančius klausimus.

Ar kursai naudingi būsimiems tėveliams?

Vyrams pravartu susipažinti  su gimdymo procesu ir sužinoti, kaip gali padėti gimdančiai savo partnerei. Kai kuriuose kursuose tėčiams skiriamas specialus dėmesys, aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio ir kaip prie to prisitaikyti.

1 thought on “Kursai besilaukiantiems

  1. Dar pamenu pati kai laukiausi ir vėliau – pirkdavau žurnalą Tavo vaikas, laukdavau kiekvieno naujo numerio pasirodymo. Jaunoms mamytėms ypač praverčia. Tuo metu dar nebuvo mokyklėlių ar kursų besilaukiančioms, tekdavo vadovautis močiutės ar mamytės mokymais bei patarimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *