Neįmanoma praeiti pro žaislų parduotuvės lentynas, nepamačius žaislų, kurie mirksi, groja ar atlieka kokią nors kitą interaktyvią funkciją. Panašu, kad šie skaitmeninio amžiaus interaktyvūs žaislai yra naujausi ir geriausi vaikams, pristatomi kaip populiariausi žaislai 2021,  tačiau tai nebūtinai tiesa. Tokių žaislų problema yra ta, kad jie gali būti geri tuo, ką daro, tačiau tai yra viskas, ką jie gali padaryti. O vaikams reikalinga žaislų įvairovė. Tad pasižvalgykime, kokius daiktus galime paversti įdomiais žaislais vaikams.

Pavyzdžiui, žaislinis mobilusis telefonas su mygtukais, kurie skleidžia garsą ar šviečia paspaudus, gali būti įdomus būdas jūsų vaikui vaidinti, kad kalbasi telefonu, tačiau jo funkcija yra tokia specializuota, kad riboja jūsų vaiko galimybes įsivaizduoti kitas naudojimo galimybes. O štai stačiakampis kartono gabalas iš senos dėžutės gali būti mobilusis telefonas, nuotolinio valdymo pultas, žaislinė valtis ar automobilis, lėlių lova – net pirkinių sąrašas. Perdirbto kartono gabalas yra atvira fantazijai medžiaga. Tokios atviros medžiagos turi begalę naudojimo būdų, kurias riboja tik jūsų vaiko vaizduotė. Duodami savo vaikui perdirbtas, be specifinės funkcijos medžiagas žaisti, jūs ne tik puoselėjate jos kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius, bet ir taupote pinigus.

Štai keletas lengvai kiekvienuose namuose randamų daiktų, kuriuos galima naudoti kaip žaislus:

Tualetinio popieriaus ir popierinių rankšluosčių ritinėliai. Šie daiktai gali tapti žiūronais,  priemone statyti pilies bokštus, boulingo inventoriumi. Yra daugybė dalykų, kuriuos galima sukurti naudojant šiuos kartoninius cilindrus.

Dėžės. Visi juokauja, kad dėžutė kūdikiams patinka labiau nei joje esantis žaislas (lygiai taip pat kaip katinui). Kodėl gi nepadarius dėžutės žaislu? Vaikai gali žaisti dėžėse, kurti su jomis fortus, naudoti jas kaip kūdikių lėlių lovelės ir pan.

Dėžutės nuo kiaušinių. Vaikai mėgsta kolekcionuoti daiktus. Kiaušinių dėžutė yra puiki vieta surūšiuoti akmenukų kolekciją pagal dydį arba sagas pagal spalvą. Tai gali būti mažos lėlytės baseinas arba namo, pastatyto iš kaladėlių, stogas. Galimybės yra begalinės, reikia tik įsijungti fantaziją.

Plastikiniai buteliai. Jie gali virsti puikiais muzikos instrumentais. Taip pat cilindrinės kaladėlės statybai, beisbolo lazdos, lobių ieškotojų ginklas ir kiti dalykai, kurių negalime sugalvoti, bet vaikai tikrai sumąstys.

Yra daugybė daiktų, kuriais kasdien atsikratome, o jie galėtų būti puikūs žaislai jūsų mažam vaikui. Kitą kartą, kai būsite žaislų parduotuvėje ir jus vilios mirksinčios šviesos ir kalbantys meškiukai, pagalvokite apie savo šiukšliadėžės patikrinimą ir rankdarbius, kurie paverstų tuos daiktus žaislais.

Tačiau tai nereiškia, jog turite atsisakyti pirktinių žaislų. Priešingai, vietoj to, kad pirktumėte pigius ar nebrangius žaislus, atliekančius vieną funkciją, rinkitės daugiafunkcinius žaislus, kurie skatins vaiko fantaziją, ko nors išmokys ar taps žaidimu suvienijančiu visą šeimą. Pavyzdžiui, dėlionės, konstruktoriai, piešimo, muzikos įrankiai. Tai taip pat pigūs žaislai, tačiau labiau skatinantys veikti ir įsitraukti, nei miksinti telefono imitacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *