Norite nebrangaus, bet kokybiško namo? Pateiksime kelis vertingus patarimus, kaip jį pasistatyti. Visų pirma, pamatai namui turėtų būti klojami profesionalų, tad taupyti neverta. Reikėtų atlikti ir grunto tyrimus, kurie suteiks daug vertingos informacijos ir leis nuspręsti, kokie pamatai, kokios konstrukcijos yra tinkamiausios. Bene paprasčiausia įrengti polinius pamatus. Jų įrengimo kaina nedideliam iki 100 kvadratinių metrų namui – apie 5-7 tūkst. Eur.

Kokią medieną rinktis?

Sienoms, perdangoms ir stogo konstrukcijai labiausiai tinkamas ir pigiausias variantas – medinis karkasas. Nedidelius, iki 80 kv. m dydžio statinius galima statytis patiems, nesamdant rangovo.

Daugelis žmonių svarsto, ar reikėtų naudoti savo turimo miško medieną statant namus. Tačiau verčiau rinkitės specialiose lentpjūvėse supjautą medieną. Ši mediena bus kokybiška, išdžiovinta, impregnuota. Tai labai svarbu, nes išdžiovinta mediena nebesitrauks, nesiplės – namo konstrukcijos bus tvirtesnės, stabilesnės, patikimesnės, tai garantuos ir namo sandarumą. Medinio karkaso įrengimo kaina perkant medieną iš tiekėjų – 8-10 tūkst. Eur.

Namo sandarinimui bene labiausiai tiks akmens vata. Tai ekologiška, nebrangi, tačiau kokybiška žaliava. Ant medienos tvirtinamos garo ir vėjo izoliacijos plėvelės. Tokį namą puikiai apšildys ir visai negalingas granulinis katilas. Namo šiltinimas kainuos šiek tiek brangiau nei pamatai namui, t. y. nuo 7000 Eur.

Fasadui tinkamiausios įvairios – medinės arba plastikinės – dailylentės. Tuo tarpu vienas iš geresnių, lengvas, ilgai tarnaujantis ir santykinai nebrangus yra skardinio stogo variantas. Stogas turi būti apšiltinamas geriausiai, t. y. storiausiu akmens vatos sluoksniu: pavyzdžiui, jei ant sienų tvirtinama 20 cm storio akmens vata, tai ant stogo perdangos dedamas nuo 30 cm vatos sluoksnis.

Taip pat svarbu namui parinkti tinkamus langus ir duris. Nedidelio namo langai galėtų kainuoti nuo 3000 Eur, tuo tarpu šarvuotųjų durų maksimali kaina – iki 1000 Eur. Norint, kad namas turėtų statinio su daline apdaila statusą, dar prireiks įrengti grindis, vidines pertvaras, vandentiekio ir nuotekų įvadus bei išvedžioti elektros instaliaciją. Visi šie pagrindiniai namo statybos ir dalinio įrengimo darbai iki 100 kv. m projektui turėtų kainuoti apie 40 tūkst. Eur.

1 thought on “Nebrangus ir kokybiškas namas – ar tai suderinama?

  1. Manau, kad svarbiausia yra geri, tvirti pamatai. Neverta šiai namo daliai ekonominti. Šiltinimą ar stogą galima vėliau rekonstruoti ar papildyti, o štai pamatus jau reikia iš karto gerus turėti. Beje skaičiau kelias nuomones, kad pamatai sudaro apie 20 proc namo kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *