Kai po pirmųjų ekonominės krizės metų labai paspartėjo ekonomika, kai kas įžvelgė tai, kad galbūt vartojimo paskola ir galimybė pasiskolinti internete tą rinką ir išjudino, leido išsikrapštyti iš sąstingio. Mat žmonės staiga suprato, kad bėdai ištikus padės vartojimo paskola, ir nusprendė taip netaupyti. Jie vėl paleido į ekonomikos ciklus pinigus, ir šie ėmė cirkuliuoti. Kuo daugiau pinigų į ekonomiką įdedi, tuo daugiau jų generuojasi. Tad tam vartojamoji paskola gali padėti ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir gerinant visą šalies ūkį. Tačiau tinkamai skolintis yra tikras menas, kurio reikia nuolat mokytis.

Problemos išlaikant vaikus

Nors teigiama, kad Lietuvoje yra viena geriausių motinystės socialinės paramos sistemų visame pasaulyje ir Europoje, kadangi suteikiamos labai ilgos vaiko auginimo atostogos ir jos yra apmokamos, tačiau vartojamoji paskola iš tiesų kartais būna labai reikalinga stengiantis išlaikyti vaikus. Augant šeimai, didėja ir finansiniai poreikiai. Jeigu sumažėja kažkurio iš tėvų pajamos, arba jeigu šeima skiriasi, pasidaro labai sunku. Ypatingai sunku kartais gali būti vienišoms mamoms, auginančioms savo vaikus, o taip pat ir siekiančioms karjeros. Kadangi išeiti iš darbo dėl sergančių vaikų labai sunku, tai kenkia karjerai, gali tekti samdyti auklę, o tai labai brangu. Tad nenuostabu, kad kartais vartojamosios paskolos be darbo namie sėdinčiai mamai ir per išeigines slaugančiai vaikus, gali tapti išeitimi. Apskritai, esame linkę mažiau tausoti save, savo sveikatą, mažiau rūpintis savimi, negu tą daro tėvai vaikams. Patys galime save nualinti, valgyti nesveiką maistą, per daug būti prie kompiuterio, neišsimiegoti, patirti stresą. O vaikams norime visko kuo geriau – kad jie maitintųsi sveikai, kad būtų protingi, kuo daugiau investuotų į save, pailsėtų ir būtų sveiki. Todėl nieko keist, kad daugeliu atveju dėl savo poreikių paskola vartojimui nebus imama, o rūpinantis vaiku nebus baisu net ir rizikuoti ir prašyti vartojimo paskolos.

Nesulaukiant atlyginimo

Kartais mazios palukanos suvilioja ir tuomet, kai labai norime greičiau atidaryti piniginę bei paleisti pinigų srautą, tačiau negalime to padaryti dėl to, kad nesulaukiame atlyginimo. Gal perves ryt, gal poryt, o jūs jau šiandien norite kažką nuveikti. Tuomet labai nedidelė paskola jums gali padėti įgyvendinti šiuos planus. Vėliau pinigu paskola bus grąžinta, vos tik gausite atlyginimą.

Esant sveikatos sunkumų

Grįžtant prie rūpinimosi vaikais ir savimi, tenka pastebėti, kad kartais vartojamoji paskola internetu yra reikalinga ir mums patiems, rūpinantis sveikata. Susirgus kokia nors liga, kurios gydymo nekompensuoja ligonių kasos, gali tekti mokėti už labai brangius vaistus. Tada praverčia ir paskolos nuo 18 metų. Aišku, tai yra kritinė situacija ir geriau jos niekam nelinkėti, bet bent jau tarpusavio skolinimosi platformose suteikiamos mazos palukanos įkvepia vilties, kad galima bus išsikapstyti iš ligų, o paskui viską grąžinti. Žinoma, geriau, kai neslegia paskola iki 10000 eurų ar dar didesnė, tačiau ko tik nepadarysi dėl sveikatos – ji yra didžiausias turtas.

Studentiškose klumpėse

Studentus veikiau reikėtų išskirti kaip asmenų grupę, o ne dėlioti į tam tikrų poreikių grupes. Mat pagrindinė savybė yra ta, kad jie neuždirba arba uždirba nepakankamai. Jų mokslai yra investicija į ateitį ir jų jiems būtinai reikia. Tad kartais geriau pasistengti pasimokyti daugiau, jeigu žinoma, kad investuojama į tikrai gerą karjerą, o studijoms galima ir šiek tiek pasiskolinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *