Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina tas laikotarpis, kai laikas pradėti ieškoti darbo arba jį keisti. Vieniems ši užduotis atrodo nemaloni, kiti su entuziazmu tai daro. Bet kuriuo atveju, ištrūkti iš savo komforto zonos ribų reikia, o visa tai patariama pradėti rašant gerą CV.

CV rašymas

Kaip pasirašyti tinkamą CV? Būtent tokį klausimą užduoda kiekvienas, ieškantis darbo, žmogus. Nesvarbu į kurį darbą, ar į kurią vietą pretenduojama, tačiau gyvenimo aprašymą privalo matyti visų įmonių darbdaviai. Taigi, kaip pasirašyti CV?

  1. CV rašymas yra atsakingas procesas, kuriam reikia skirti daug laiko. Būtina prisiminti, kad CV yra pirmasis dialogas su darbdaviu, kuris sprendžia, ar jus pasikviesti ir antrajam (gyvam) pokalbiui. Pradėti rašyti CV reiktų apsvarsčius, kokių gabumų turima, galbūt žmogus yra kažkuo išskirtinis, mokantis tokių dalykų, kurie pravers dirbant.
  2. CV reikia parašyti kokias kalbas žmogus moka. Lietuvoje dažniausiai reikalaujama gerų lietuvių ir anglų kalbų žinių, taip pat neretai prireikia rusų kalbos. Reikia nepamiršti, kad kiekviena papildoma mokama kalba yra tik dar vienas pliusas, kurį būtina paminėti rašant gyvenimo aprašymą.
  3. Reikia įvardyti įmones, kuriose prieš tai buvo dirbama. Visgi, jeigu ieškomas darbas bus pirmasis, į skiltį „patirtis“ galima įrašyti ir galbūt kažkur atliktą darbo arba savanorystės praktiką, ankščiau atliktas užduotis.
  4. Prie CV būtina pridėti mokymo įstaigas, įgytą išsilavinimą, galbūt papildomai įgytą kvalifikacijos laipsnį. Bet kokia papildoma informacija apie žmogų yra naudinga.
  5. Turite vairuotojo pažymėjimą? Turite išskirtinių gabumų dirbant kompiuteriu? Puiku, tai parašyti irgi patariama.

Rašant CV reikia atsižvelgti, koks žmogus yra ieškomas į darbo vietą. Jeigu žmogus atitinka visus reikalavimus, pridėjęs prie gyvenimo aprašymo motyvacinį laišką, gali tikėtis, kad tikrai bus pakviestas gyvam pokalbiui.

Jeigu net ir po šių patarimų CV rašymas jums atrodo neįveikiama užduotis, yra puiki alternatyva – samdyti žmogų, kuris sukurs jums nuostabų gyvenimo aprašymą. Dažniausiai CV rašymu užsiima įmonės, kuriose dirba savo darbą išmanantys specialistai, žinantys kaip prakalbinti žmogų ir atskleisti kokių gabumų jis turi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *