Kai reikia nusipirkti kažką labai reikalingo ir skubiai, dažnai gyvenime atsiranda daugiau sumaišties dėl neplanuotų išlaidų.Greito kredito paskola yra vienas iš būdų, kaip tas chaotiškas išlaidas suvaldyti.
Visi protingai valdantys savo finansus žino, kad į mėnesio išlaidų sąrašą “įšokus” neplanuotoms išlaidoms, viskas apsiverčia aukštyn kojom. Žlunga visi taupymo planai, numatytos kelionės, dovanos, atsiranda net poreikis skolintis. Kaip sureguliuoti tokią chaotišką situaciją? Greito kredito paskola yra viena iš pagrindinių išeičių. Tik nereikėtų ja naudotis neatsakingai, nes kitą mėnesį užgrius dar didesnės problemos, jei paskolos negrąžinsite – delspinigiai.
Greito kredito paskola – pliusai
Greitos kredito paskolos privalumų yra nemažai. Visų pirma – greito kredito paskola išduodama per labai trumpą laiką – keliolika minučių ar pora valandų. Tai gali išgelbėti pametus piniginę, ar belaukiant atlyginimo, kuris pavėluoja savaitę. Kitas svarbus pliusas – dažnai paskola neturi palūkanų – tik administravimo mokesčius, kurie tam tikroms sumoms yra fiksuoti. Paskolą galima grąžinti ir anksčiau naudojantis el. bankininkystės sistemomis – banko durų varstyti čia nebereikia. Atsakymas suteikti paskolą ar ne yra duodamas labai greitai patikrinus asmens kreditingumo duomenis. Atlyginimas paskolai įtakos neturi.
Greito kredito paskola – minusai
Greito kredito paskola turi ir nemažai minusų. Pagrindinis trūkumas – didelis administravimo mokestis, prilygstantis daugiau nei 10-15 procentų palūkanų. Tai labai didelės sumos, jei imama didesnė paskola. Paskolos dydis yra ribojamas. Dažniausiai galima paimti 5000 litų paskolą. Norint didesnės, reikia kreiptis į tradicinius bankus, siekiant gauti normalią vartojimo paskolą. Greitus kreditus teikiančių bendrovių yra gyva galybė, jų niekas tinkamai neprižiūri ir nekontroliuoja. Valdininkai bando visaip kontroliuoti jų veiklą, tačiau kol kas nesėkmingai. Greito kredito bendrovė – ne bankas, todėl klientai negali būti saugūs dėl visų finansinių įsipareigojimų, tuo tarpu skolos negrąžinimo laiku atveju bendrovė su antstoliais dirba turbūt geriau nei tradiciniai bankai, siekdami “išsimušti” negrąžintus 500 litų.
Greito kredito paskola nelegaliai
Greito kredito paskolos suteikiamos ir ne visiškai teisėtais būdais. Pasižiūrėjus į skelbimų portalus internete rasti galima ne vieną skelbimą “skolinu pinigus”. Aišku, palūkanos žvėriškos, tačiau jokių garantijų, kad tai legalus verslas nėra. Privatūs asmenys, skolinantys pinigus dažnai remiasi ne antstoliais, o smarkiais vyrukais su beisbolo lazdomis, nuo kurių gali nukentėti visa šeima. Tokie skolintojai gali būti skolingi ir kitiems, todėl dažnai pradeda slapstytis arba gali pareikalauti greičiau skolas grąžinti. Bet kuriuo atveju, nerekomenduojama skolintis iš tokių žmonių, nes nuo tokios skolos iki “ronos” tikrai netoli.
Greito kredito paskola – rizikingas žingsnis gyvenime, tad prieš skolindamiesi pabandykite pasitarti su specialistais. Jei galima, geriau nesiskolinti iš viso, tad reiktų teisingai susidėlioti prioritetus ir tinkamai planuoti savo išlaidas.
Taip ir lieka atviras klausimas, kur geriau imti paskolą: bankuose ar bendrovėse, teikiančiose paskolas? Visgi, jei žmogų tenkina tam tikri adminsitravimo mokesčiai, jis ima paskolas tokiose bendrovėse ir taip paskolą gauna kur kas greičiau nei bankuose. Visgi, manau, kad geriausiai gyvenime planuoti savo finansus taip, kad netektų skolintis, o jei jau reikia skolintis, tai daryti atsakingai ir pasitarus su kvalifikuotais specialistais.