Sakoma, kad labiausiai norime to, ko neturime.  Šis posakis neretai pasitvirtina ir grožio sferoje: moterys, turinčios tiesius plaukus, juos suka ir svajoja apie tobulas bangas, o štai garbanės – plaukus tiesina. Jei plaukai nėra stipriai garbanoti, juos galima ištiesinti į pagalbą pasitelkus feną, šukas ir specialias plaukų tiesinimui skirtas priemones – gelius, putas, aliejus ir pan.  Visgi, jei plaukai nėra labai paslankūs arba lauke drėgna, tokiu būdu ištiesintos garbanos greitai vėl susisuks ir visas jūsų ryte įdėtas darbas tiesiog nueis šuniui ant uodegos. Kita vertus, scenarijus pasikeistų, jei plaukus tiesintumėte tiesinimo žnyplėmis arba tiesiog tiesintuvu.

Ar tiesintuvas kenkia plaukams?

Šis klausimas tikriausiai iškilo ne vienai moteriai, tačiau reiktų paminėti, kad plaukams kenkia džiovinimas karštu oru, netinkamai mityba, šampūnai, kurių sudėtyje labai daug cheminių elementų, žalingi įpročiai, oro užterštumas, įtemptos šukuosenos, netinkamas šepetys… Vardinti galima be galo, be krašto. Plaukų tiesintuvas taip pat nėra išimtis, juk plaukai „supresuojami“ dviem įkaitintomis plokštėmis, kurios sausina ir degina plaukus. Tiesa, plaukų tiesintuvas saugesnis pasirinkimas už cheminį tiesinimą, kuris plaukams yra negailestingas. Visgi, nėra viskas taip baisu, kaip skamba.  Plaukų tiesintuvo padaroma žala jūsų plaukams priklauso nuo šiuo prietaiso kokybės. Todėl rinkitės kokybiškus tiesintuvus iš patikimų pardavėjų, pavyzdžiui, https://www.b-a.eu/c1699/Plauku-tiesintuvai

Taigi, renkantis plaukų tiesintuvą daugiausiai dėmesio skirkite medžiagai, iš kurios jis yra pagamintas:

  • Metaliniai laukų tiesintuvai. Tai patys pigiausi ir patys nekokybiškiausi prietaisai, jie gali apdeginti ar net nudeginti plaukus, o taip pat sukuria ir elektrinimosi efektą.
  • Keramikiniai tiesintuvai. Šie tiesintuvai plaukų nenudegina bei neįelektrina, nežaloja plauko struktūros, tolygiai paskirto šilumą, nepeša tiesinamų plaukų, tačiau įkaista gana lėtai. Tokių tiesintuvų kaina nėra labai maža, tačiau įkandama.
  • Turmalino tiesintuvai. Tirmalinas – tai   kristalų mišiniai, kurie išskiria neigiamus jonus, tiesintuvui šylant. Šio tipo prietaisai mažiau kenkia plaukams, yra gana saugūs, juos dažniausiai naudoja profesionalai.
  • Jonų keramikos tiesintuvai. Tokio tipo tiesintuvai plaukams turi neigiamu krūviu įelektrintas dalis, kurios plaukui suteikia sveiką išvaizdą ir blizgesį. Tai saugus, tačiau nepigus pasirinkimas, juos dažniausiai naudoja profesionalūs kirpėjais.
  • Titano keramikos tiesintuvai. Šie tiesintuvai nepeša plaukų, yra pakankamai saugūs ir efektyvūs.

Tiesa, vertėtų atminti, kad plaukus, tiesinant net ir pačiu kokybiškiausiu plaukų tiesintuvu, būtina naudoti specialias priemones, kurios saugo nuo karščio ir sumažina plaukų pažeidimo riziką. Be to, nerekomenduojama plaukų tiesinti kiekvieną dieną, nes jie išsausėja, praranda žvilgesį ir purumą. Taigi, bent kartą per savaitę savo garbanas reiktų palepinti drėkinančiomis kaukėmis ar aliejais.

Galiausiai, renkantis naują tiesintuvą, taip pat reiktų atkreipti dėmesį į  tiesinimo plokščių dydį, kuo didesnės puokštės, daugiau plaukų ištiesinsite vienu metu, į tai ar tiesintuvas turi temperatūros nustatymo rėžimą ir per kiek laiko įkaista.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *